Ўзбекистон Қизил Ярим Ой жамияти Навоий вилоят ташкилоти ва вилоят “Камолот” ЁИХ билан хамкорликда 2013 йил 10-сентябрь куни “150 йил гуманитар фаолият” номли мавзусида “Ёшлар маркази” саройида маънавий-маърифий тадбир ўтказилди.
Унда Ўзбекистон ҚЯО Жамияти  вилоят ташкилоти кўнгуллилари, Навоий Техника-иқтисодиёт коллежи ўқувчи ва ўқитувчилари, Камолот ЁИХ вакиллари, ОАВ вакиллари иштирок этишди.
Ушбу тадбирни ўтказишдан асосий мақсад – ёшларни  Халқаро Ҳаракат фаолияти билан таништириш ва ёшлар ўртасида хамжихатлик, дўстлик, хамкорлик ришталарини боғлашдан иборат эди.
Тадбир давомида Ўзбекистон Қизил Ярим Ой Жамиятии Навоий вилоят ташкилоти мутахассислари Жамият тарихи, ташабусслари ва  150 йиллик фаолият тўғрисида тадбир қатнашчиларига тушунчалар бериб ўтишди ва  Ўзбекистон Қизил Ярим Ой Жамияти томонидан тайёрланган “Эзгулик” видеофильми намойиш этилди.

Инициативы молодёжи в юбилейном году
Навоий. 10 сентября 2013 года во дворце «Ёшлар маркази» г.Навои состоялась встреча, посвященная знаменательной дате и организованная Навоийской областной организацией ОКП Узбекистана и областным отделением ОДМ “Камолот”.
На  встрече приняли участие представители районных организаций, волонтёры Общества, преподаватели и учащиеся профессиональных колледжей, представители СМИ.
Такие встречи проводятся постоянно и с каждым разом аудитория расширяется.  Организаторы поставили перед собой несколько целей – результаты эффективной работы по поддержке социально значимых программ, деятельность  основных направлений  организации.
В ходе встречи участники были проинформированы о процессах формирования гражданского общества в стране и участия в нём ОКП Узбекистана,   инициатив Национального общества, приуроченных к 150-летию Международного Движения Красного Креста и Красного Полумесяца.
Запомнится вечер интересными презентациями и учебно-методическим материалом, посвященным деятельности старейшей гуманитарной организации планеты.