Ўзбекистон Республикаси ахборотлаштириш ва телекоммуникациялар соҳасида назорат бўйича Давлат инспекциясидаги фуқаро муҳофазаси тузилмаларининг шай ҳолатида бўлишини таъминлаш ва ходимларнинг бу борадаги билим савияларини ошириш, фавқулодда вазиятлар рўй берганда тўғри ҳаракат қилишга ўргатиш мақсадида, 10-11 июль кунлари Ўзбекистон ҚЯОЖ Тошкент шаҳар ташкилоти ходими, биринчи ёрдам асослари бўйича инструктор Н.Ташланова томонидан мазкур объектда тузилган санитария пости аъзолари билан икки кунлик семинар-тренинг ўтказилди.
Семинар давомида инструктор томонидан методик қўлланмалар ва презентация материалларидан кенг фойдаланилди. Тингловчиларга фавқулодда вазият юз берганда объект ходимларига биринчи ёрдам қўрсатиш тартиби ва уни қўллаш усуллари макет ва бошқа ўқув воситалари орқали намойиш этилди. Тадбир давомида иштирокчилар ўқув курси дастурида белгиланган барча амалий машғулотларни яхши бажариб, бу борадаги билимларини мустаҳкамлаб олишди. Тренинг якунида тингловчилар томонидан ўзлаштирилган билимлар синовдан ўтказилиб, уларга Ўзбекистон ҚЯОЖ Тошкент шаҳар ташкилоти сертификатлари топширилди.

В целях обеспечения готовности структур гражданской защиты в Государственной инспекции по надзору в сфере информатизации и телекоммуникаций, а также повышения уровня знаний сотрудников, обучению их правильным действиям при возникновении чрезвычайных ситуаций, 10-11 июля сотрудником Ташкентской городской организации ОКП Узбекистана инструктором по первой помощи Н.Ташлановой был проведен двухдневный семинар-тренинг для членов санитарного поста, действующим на данном объекте.
На протяжении семинара-тренинга в целях повышения качества обучения инструктором были использованы различные материалы и презентации. Слушателям семинара было наглядно продемонстрировано при помощи макетов, муляжей и других учебных пособий процедура и способы оказания первой помощи персоналу учреждения в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций различного характера. На занятиях участники выполнили все практические задания, предусмотренные учебной программой, что дало им возможность закрепить полученные знания. По окончании семинара-тренинга по итогам проведенного тестирования членам санитарного поста были вручены сертификаты Ташкентской городской организации ОКП Узбекистана