ПАНДЕМИЯ ДАВРИДА МУҲТОЖЛАРГА МОДДИЙ ЁРДАМ
Пандемия сабаб Ўзбекистон халқи учун оғир синовли даврда, Қизил Ярим Ой жамияти давлат тузилмаларига аҳолини ижтимоий ҳимоя қилишда ёрдам кўрсатмоқда. 2021 йил январидан апрелигача Халқаро Қизил Хоч ва Қизил Ярим Ой федерациясининг молиявий кўмаги билан Ўзбекистон Қизил Ярим Ой жамияти моддий ёрдамга муҳтож жамият қарамоғидаги 3900 нафар фуқароларнинг ҳар бирига 362.100 сўм (50 швейцария франки) миқдорида моддий ёрдам пули берилди.
Банк карталарини олувчиларга етказиб бериш маҳаллий ҳокимликлар раҳбарлари, жамоатчилик ва матбуот иштирокида ташкил этилди.

В сложный для народа Узбекистана период испытаний, вызванного пандемией, Общество Красного Полумесяца конкретным делом оказывает помощь государственным структурам в вопросах социальной защиты населения. Только с я нваря по апрель 2021 г., при финансовой помощи Международной федерации Красного Креста и Красного Полумеяца, 3900 остро нуждающихся граждан- подопечных ОКП Узбекистана, получили материальную помощь в размере 362 100 узб.сум (50 шв.франков).
Главная цель в распределении финансовых средств было минимизировать участие человеческого фактора, исключение хождение наличных денег. Поэтому финансовые средства перечисляются на личные пластиковые карты каждого получателя.