Иқтидорлилар беллашуви
“Гуманитар ҳуқуқ оламида” – Қорақалпоғистон Республикаси ҚЯОЖ томонидан ташкил этилган танлов мамлакатимиздаги энг кекса гуманитар ташкилотининг 90 йиллигига бағишланди.
Ёшлар ўртасида ташкил этилган танлов Ажиниёз номли Нукус давлат педагогика институтида бўлиб ўтди. Танловда Қорақалпоғистоннинг етакчи олий ўқув юртлари талабалари иштирок этди. Билимдонларга берилган саволлар қаторида гуманитар ташкилоти фаолияти тарихи, кўнгиллилар ҳаракатини ривожлантириш, Халқаро гуманитар ҳуқуқни тарғиб қилиш, “Меҳр-шавқат” хизмати орқали аҳолининг ҳимояга муҳтож қатламини қўллаб-қувватлашга йўналтирилган ишлар каби фаолият бўлди.
Халқаро ҳаракатнинг фундаментал тамойиллари, унинг ташкил этилиш ва ривожланиш тарихи, “Кексаларни эъзозлаш йили”даги кенг кўламли ишлар тест вазифаларининг асосий мавзуси бўлди. Ҳайъат аъзолари фикрига кўра, иштирокчилар берилган саволлар бўйича ўзларининг чуқур билимларини ва иқтидорини номойиш этди. Ҳар бир мавзу кенг ва қизиқарли ёритиб берилди.
Танлов якунига кўра, хорижий тиллар факультетининг 2-курс талабаси Дилшод Валиев I даражали диплом билан тақдирланди.
2-ўринни биринчи курс талабаси Луиза Сейтжанова, учинчи ўринни эса хорижий тиллар факультетининг иккинчи курс талабаси Павел Пак эгаллади.

«В мире гуманитарного права» — тема конкурса, организованного Каракалпакстанской Республиканской организацией ОКП Узбекистана и посвященного 90-летию старейшей гуманитарной организации страны.
Праздничное торжество состоялось в в Нукусском государственном педагогическом институте имени Ажинияза… В конкурсе приняли участие студенты ведущих вузов Каракалпакстана. Знатоки состязались в знании истории и развития деятельности гуманитарной организации, развития волонтерского движения, целенаправленной работе по Распространению Международного гуманитарного права, поддержке уязвимых слоев населения службой «Мехр-шафкат».
,Фундаментальные принципы Международного движения, история его создания и развития, масштабные задачи в « Год внимания и заботы о старшем поколении» — основные темы тестовых задач. По мнению жюри, участники показали глубокие знания, эрудицию и широкую осведомленность по заданным вопросам, интересно и наглядно освещалась каждая тематика.
По результатам голосования Дипломом 1 степени награжден студент 2 курса факультета иностранных языков Дильшод Валиев,
2 место завоевала студентка первого курса Луиза Сейтжанова, третье место присуждено студенту 2 курса факультета иностранных языков Павлу Пак. Также дипломы и призы вручены преподавателям и студентам НГПИ, волонтерам Общества.