2017 йил III-чорагида ЎҚЯОЖ Тошкент шаҳар ва унинг туман бўлинмалари ҳамкор ташкилотларда бир қатор тадбирлар ташкил этишди. Барча тадбирларда қатнашчиларга Қизил Хоч ва Қизил Ярим ой Халқаро ҳаракати, Ўзбекистон Қизил Ярим ой Жамияти тўғрисида, айниқса ФВга тайёрланиш ва ҳаракат қилиш, аҳолини жабрланганларга тиббий ёрдам етиб келгунча биринчи ёрдам кўрсатишга ўқитиш, ХИҲ маълумот берилди.
Тошкент шаҳар ва Бектемир туман бўлинмаси, туман соғлиқни сақлаш бўлими, туман ФХДЁ бўлими ҳамкорлигида Республика телевидение ва радио касб-ҳунар коллежида, Яшнобод туман бўлинмаси, туман ижрочилари томонидан бир қатор учрашувлар ташкил этилди.
ЎҚЯОЖ Чилонзор туман бўлинмаси (ижрочи директор С.Рахимова) ва ЎҚЯОЖ “Инсонийлик” ўқув-услубий маркази ходимлари Н.Исломбекова, Дудин, ва Д.Ибодуллаевалар “Шуҳрат” ва “Хирмонтепа” маҳаллалари аҳли, шунингдек Коммунал хўжалик касб-ҳунар коллежи жамоаси учун “Уй шароитида маиший жабрланганларга биринчи ёрдам кўрсатиш” мавзусида ўқув семинарлари ўтказилди. Учтепа туманида эса, туман истеъмол товарлари ишлаб чиқариш, савдо ва хизмат кўрсатиш ташкилотлари ходимлари касаба уюшмаси ва туман Ижтимоий мослашув марказида қатнашчиларга ФВ ларда ўзини тута билиш ва жабрланганларга биринчи ёрдам кўрсатишга оид семинарлар ташкил этилди. Семинарлардан сўнг Марказнинг барча ходимлари Жамият аъзолигига қабул қилиндилар.

Ташкентская городская организация окпу ведёт активную деятельность
В третьем квартале 2017 года Ташкентская городская организация ОКПУ и ее районные отделения провели серию семинаров в партнерских организациях. Во всех мероприятиях участникам была дана информация о истории и деятельности Международного движения Красного Креста и Крестного Полумесяца, Общества Красного Полумесяца Узбекистана с особым упором на такие направления работы, как подготовка и реагирование на ЧС, обучение населения навыкам оказания первой доврачебной помощи, распространение знаний о МГП и работе Службы воссоединения семей.
Большая работа велась среди учащейся молодежи, а также преподавателей и руководителей школ, колледжей и лицеев. Такие мероприятия были проведены Ташкентским городским и Бектемирским районными организациями в сотрудничестве с райздравом и райотделом ЗАГС в республиканском колледже телевидения и радио, Яшнабадской райорганизацией в 116 школе, Шайхантахурским райотделением в 324, 102, 59-школах, М.Улугбекским отделением в 54-школе.
Чиланзарским райотделением ОКПУ и специалистами УМС «Инсонийлик» для жителей махалли «Шухрат» и Хирмантепа», а также учащихся профессионального колледжа коммунального хозяйства были организованы учебные семинары по Оказанию первой помощи пострадавшим. Учтепинским районным отделение ОКПУ в профсоюзном объедении работников производства потребительских товаров, торговли и оказания услуг, а также в Центре социальной реабилитации были проведены семинары, посвященные правилам поведения во время ЧС и оказания первой помощи. В итоге работники центра были приняты в члены Общества.