САМАРКАНДАГИ КЎРГАЗМАЛИ ТРЕНИНГ
Ўзбекистон Қизил Ярим Ой Жамияти томонидан жамиятнинг Самарқанд вилоят ташкилоти  ҳамкор ташкилотлар ходимлари учун Биринчи ёрдам кўрсатиш кўникмаларини ўргатиш бўйича кўргазмали (пиар) тренинг ташкил этилди.
Тренингда  Самарыанд вилоятининг Фавқулодда вазиятлар бошқармаси, вилоят ЙҲХБ, вилоят халқ та’лими бошқармаси, вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси, вилоят коллежлар бошқармаси, Ташқи Меҳнат миграцияси агентлиги вилоят бошқармаси,  Дин ишлари бўйича Қўмитанинг вилоят бошқармаси, Тиббий-ижтимоий хизмат кўрсатишни ривожлантириш Агентлигининг вилоят бошқармаси, Вилоят ғазначилиги ва бошқа  ташкилотлар ходимлари иштирок этишди.
Тренинг иштирокчилари ушбу йўналишдаги ҳамкорликни янада ривожлантириш бўйича ижобий фикр ва таклифлар билдиришди.

ПОКАЗАТЕЛЬНЫЙ ТРЕНИНГ В САМАРКАНДЕ
Обществом Красного Полумесяца Узбекистана организован показательный (пиар) тренинг по обучению навыкам оказания Первой помощи для сотрудников партнёрских организаций Самаркандской областной организацией Общества.
В  тренинге приняли участие сотрудники областных организаций, такие как — Управления по чрезвычайным ситуациям, Областного ГАИ, Областного Управления народного образования, Областного Управления здравоохранения, Областного Управления колледжей, Областного Управления Агентства по внешней трудовой миграции, Областного Управления Комитета по делам религии, Областного Управления Агентства развития медико-социальных услуг, Областного Казначейства и др.
От участников тренинга были получены положительные отзывы и предложения по дальнейшему сотрудничеству в данной сфере.