Халқаро Эсперт гуруҳининг хар йиллик учрашуви
Шарқий Европа, Марказий Осиё ва Кавказ Қизил Хоч ва Қизил Ярим Ой Миллий Жамиятлари, Халкаро Қизил Хоч Қўмитаси (ХҚХҚ), Қизил Хоч ва Қизил Ярим Ой Жамиятлари Халқаро Федерацияси (ҚХвҚЯОЖХФ) Биринчи ёрдам бўйича Халқаро Эсперт гуруҳининг хар йиллик учрашуви
(2022 й. 23-25 март, Самарқанд ш.)
Бир неча йиллар давомида Халкаро Қизил Хоч Қўмитаси (ХҚХҚ), Қизил Хоч ва Қизил Ярим Ой Жамиятлари Халқаро Федерацияси (ҚХвҚЯОЖХФ) ҳамда Шарқий Европа, Марказий Осиё ва Кавказ Қизил Хоч ва Қизил Ярим Ой Миллий Жамиятларининг Биринчи ёрдам бўйича Халқаро Эсперт гуруҳи ўз фаолиятини олиб бормоқда.
Тегишли Низомга мувофиқ, Миллий Жамиятлар ўртасида Биринчи ёрдам соҳасида тажриба алмашиниш, шунингдек, БЁ халқаро стандартларга мувофиқ унификация қилиш ва шу йўналишда келгусидаги ҳаракатларни ишлаб чиқиш Эксперт гуруҳининг асосий мақсад ва вазифаларидан ҳисобланади.
Шу муносабат билан, ўзаро келишилган ҳолда, ҳар йили мунтазам равишда Эксперт гуруҳининг йиғилишлари ўтказиб келинади, жумладан, 2017 йилда Москва ш., РФ, (2018 й.- Олма-ота ш., Козоғистон, 2019 й. –Тбилиси ш. Грузия, ва 2021 й.- Полтава ш., Украина)
Ўз навбатида, гуруҳнинг 2022 йилдаги йилиғилишини жорий йилнинг
23-25 март кунлари Ўзбекистонда-Самарқанд шаҳрида ўтказиш режалаштирилган эди.бўлиб ўтмоқда.
Учрашувда:
• Халкаро Қизил Хоч Қўмитасининг Марказий Осиёдаги Минтақавий Делегацияси;
• Қизил Хоч ва Қизил Ярим Ой Жамиятлари Халқаро Федерациясининг Биринчи ёрдам бўйича Глобал ресурс Маркази (Париж, Франция);
• Халкаро Федерациянинг Марказий Осиёдаги ваколатхонаси;
• Ўзбекистон Қизил Ярим Ой Жамияти;
• Белоруссия, Грузии, Козоғистон, Қирғизстон, Россия, Тожикистон и Туркманистон Миллий Жамиятлар вакиллари иштирок этишмоқда.

Ежегодная встреча Международной Экспертной Группы по Первой помощи
Ежегодная встреча Международной Экспертной Группы по Первой помощи Национальных Обществ Красного Креста и Красного Полумесяца стран Восточной Европы, Центральной Азии и Кавказа, Международного Комитета Красного Креста и Международной Федерации Обществ Красного Креста и Красного Полумесяца
(23-25 март 2022 г., Самарканд).
Международная Экспертная Группа по Первой помощи осуществляет свою деятельность для Национальных Обществ Красного Креста и Красного Полумесяца стран Восточной Европы, Центральной Азии и Кавказа, а также Международного Комитета Красного Креста и Международной Федерации Обществ Красного Креста и Красного Полумесяца. В соответствии с Положением «О Международной Экспертной Группе по Первой Помощи», основной целю данной МЭГ, является развитие, совершенствование и унификация Первой Помощи в регионе в соответствии с международными стандартами во взаимодействии с компонентами Международного Движения ККиКП.
Основным координирующим органом Экспертной Группы является ежегодное общее Собрание (2017 г.-г.Москва, 2018 г.-г.Алматы, 2019 г.-г.Тблиси, 2021 г.-г.Полтава).
В свою очередь, очередная ежегодная встреча был выбран 23-25 марта текущего годапроходит в  Узбекистана-г.Самарканде.
На встрече принимают участие представители:
— Региональной Делегации Международного Комитета Красного Креста в Центральной Азии;
— Глобального Справочного центра по Первой помощи Международной Федерации Обществ Красного Креста и Красного Полумесяца (Париж, Франция);