Биринчи ёрдам бўйича республика семинари
2017 йил 16-17 ноябрь кунлари ЎҚЯОЖ ва унга тегишли ташкилотларнинг ушбу соҳадаги ишлари самарадорлигини кўтариш, масъул ходимларнинг назарий билимлари ва амалий кўникмаларини ошириш мақсадида 2017 йилда “Фавқулодда вазиятларга тайёрланиш ва у юз берганда ҳаракат қилиш” дастурининг “Биринчи ёрдам” сегменти доирасида “Биринчи ёрдам соҳасини ўрганишга халқаро тажрибани татбиқ этиш (2016 йилги Биринчи ёрдам ва реанимация бўйича Халқаро Қўлланма шарҳи), эришилган ютуқлар ва келгуси режалар” мавзуидаги республика амалий семинари ўтказилди.
Семинарда ЎҚЯОЖ Ижро аппаратининг раҳбар ва масъул ходимлари, ХҚХҚнинг Марказий Осиёдаги Минтақавий Ваколатхонаси вакиллари, ЎҚЯОЖ минтақавий ташкилотларининг Биринчи ёрдам кўрсатиш бўйича тренер-инструкторлари иштирок этдилар.

В целях повышения эффективности работ ОКПУ и его организаций в данной сфере, повышения теоретических знаний и практических навыков ответственных сотрудников- 16-17 ноября 2017 года, в рамках сегмента «Первая помощь» программы «Подготовка и реагирование на чрезвычайные ситуации» на 2017 год, был проведён республиканский практический семинар на тему: «Внедрение международного опыта в сфере обучения Первой помощи (Обзор Международного Руководства по первой помощи и реанимации, 2016 года), достигнутые успехи и планы на будущее».
В семинаре приняли участие руководство и ответственные сотрудники Исполнительного аппарата ОКП Узбекистана, Регионального представительства МККК в Центральной Азии, тренеры-инструктора по Первой помощи региональных организаций ОКПУ.