Жиззах вилоятининг қяож, вилоят оитс маркази ,вилоят ёшлар иттифоқи ҳамкорлигида семинар бўлиб ўтди
Жиззох. Жорий йилнинг 24 ноябрь куни 1-декабрь куни “Халқаро ОИТСга қарши кураш” муносабати билан Жиззах вилоятининг ҚЯОЖ, вилоят ОИТС маркази, вилоят  Ёшлар иттифоқи ҳамкорлигида Транспорт ва алоқа касб-ҳунар  коллежида ҳамда 30 ноябрь куни ЖДПИ қошидаги Сайилжойи академик лицейида жами 95 нафар ўқувчилар иштирокида ўқув-семинар бўлиб ўтди.
Дастлаб ўқув семинарда Қизил Ярим Ой жамияти ва Халқаро Қизил Хоч тарихи ва ўнинг хозирги кунда амалга ошираётган ишлари ҳақида маълумотлар берилди. Ёшларга ОИТС маркази ва ҚЯОЖ ходимлари томонидан ОИТСнинг келиб чиқиш сабаблари ва олдини олиш чора-тадбирлари тўғрисида батафсил тушунчалар берилди.
Шундан сўнг Ёшлар иттифоқи шаҳар Кенгаши етакчилари томонидан ОИТСнинг хавфи тўғрисида сахнавий кўринишлар ва қизиқарли викторина саволлари тақдим этилди.  Ўқув семинарлари қизғин бахс мунозарали ва савол жавобларга бой тарзда ўтди.

Джизакская областная организация окп, областной центр спида совместно с союзом молодёжи провели семинар
Джизак. 1-декабря в Международный день против СПИДа. В связи с этим Джиззакским областным ОКП, областным СПИД центром и Союзом молодёжи 24 ноября в Джизакском профессиональном колледже транспорта и связи, а также 30 ноября в академическом лицее при Джизакском Государственном педагогическом институте был проведен учебный семинар при участии более 95 учащихся. На встрече говорилось об истории и сегодняшней деятельности ОКП и Международного движения КК и КП.
Также на встрече ответили на все интересующие вопросы учащихся таких как: что такое СПИД, пути заражения, как можно оберечь себя и как действовать при заражении.