Навоий.Энг азиз, энг муқаддас байрамимиз арафасида Ўзбекистон Қизил Ярим Ой Жамияти Навоий вилояти ташкилоти ташаббуси билан байрам тадбирлари бўлиб ўтди. У Навоий вилояти хокимияти, вилоят хотин-қизлар қумитаси ва “Махалла” хайрия жамғармаси ҳамкорлигида ташкил қилинди. Тадбирда кам таъминланган оилалар вакиллари, ёлғиз ва қариялардан 350 киши р иштирок этди. Бугунги кунда Жамият ташкилотларига 113 нафар киши бириктирилган.
Бундай учрашувлар вилоят ташкилотининг барча шаҳар ва туман бўлинмаларида бўлиб ўтди. Ёлғиз қариялар, етим болалар, ногиронлар волотёрлар диққат марказида бўлишди. Жумладан, Навбаҳор туман ташкилоти вакиллари томонидан мухтож оилаларга бир тоннадан ортиқ бўғдой тарқатилди. Навоий вилоят ташкилотининг Учқудуқ туман бўлими ишчилари гуманитар юк (озиқ-овқат маҳсулотлари, дори-дармонлар ва санитария жиҳозлари) билан узоқдаги овулларга боришиб, аҳоли билан учрашувлар ўтказиб қайтишди. Уларга Жамият фаолияти ҳақида сўзлаб беришди, 30 дан ортиқ оилага гуманитар ёрдам улашишди.
Вилоят ташкилоти ва жойлардаги унинг бўлинмалари томонидан 30 дан зиёд турли тадбирлар, учрашувлар, семинарлар, байрам тадбирлари ўтказилиб, уларда 2 мингдан ортиқ киши иштирок этди.

Благотворительные акции к 23 — годовщине Независимости
Навои Накануне даты по инициативе Навоийской областной организации Общества Красного Полумесяца Узбекистана состоялось праздничное торжество. Оно было организовано совместно с партнерами —  Хокимиятом Навоийской области, областным Комитетом женщин и благотворительным фондом «Махалля».  На мероприятии приняли участие 350 человек – подопечных Общества, представители малообеспеченных семей, одиноких и престарелых.
В рамках реализации постановления Кабинета Министров в ведении организации находятся 113 подопечных. И все они находятся под постоянной опекой специалистов.
Подобные встречи состоялись во всех городских и районных подразделениях областной организации. В центре внимания волонтеров были одинокие престарелые граждане, дети — сироты, инвалиды. К примеру, представителями Новбахорской районной организации более одной тонны пшеницы было роздано нуждающимся семьям.
Работники Учкудукской районной организации Навоийской областной организации выехали с гуманитарным грузом (продукты питания, медикаменты и предметы санитарии) в самые отдаленные аулы, где провели встречи с населением, рассказали о деятельности Общества и раздали гуманитарную помощь более 30 семьям.
На сегодняшний день  областной организацией и  её подразделениями на местах проведено более 30  различных мероприятий,  встреч, семинаров, праздничных мероприятий, в которых  приняли участие около 2 тысяч человек.