Наманган.Баҳор кунларининг бирида Ўзбекистон ҚЯО Жамияти Наманган вилоят ташкилоти кенг кўламдаги байрам дастурини ташкил қилиб, унга инсонпарварлик ташкилоти оқсоқоллари ва фахрийлари таклиф этилди.
Шу куни вилоят ташкилотининг бир гуруҳ мутаҳассислари Наманган шаҳрининг энг кекса отахони – Мамажон Дадабоевни 103 ёши билан қутлаб муборакбод этди. Отахон билан бирга 24 нафар фахрийларга ҳам эсдалик совғалари топштирилди.
“Кексаларни қадрлаш ва эъзозлаш йили” Давлат дастурини амалга ошириш доирасида Наманган вилоят ташкилоти ҳамкорлар билан биргаликда Хотира ва қадрлаш куни муносабати билан байрам тантанасини ташкил этди.
Иккинчи жаҳон уруши фахрийлари ва иштирокчилари, ташкилотнинг фахрийлари ва волонтёрлари – юз нафардан ортиқ оқсоқоллар байрам дастурхони меҳмонлари бўлишди. Уларнинг ҳар бирига вилоят ташкилоти томонидан эсдалик совғалари топширилди.
Шу куни инсонпарварлик ташкилоти ходимлари байрам кечасига ташриф буюра олмаган фахрийлар уйларига бориб хабар олишди.
Ёшлар эса анъанага кўра, фаровонлик ва тўкинлик рамзи сифатида мевали дарахтлар ўтқазиб, янги боғ барпо этишди.

НАМАНГАН. Наманганская областная организация ОКП Узбекистана организовала масштабную праздничную программу, на которую пригласили уважаемых аксакалов и ветеранов гуманитарной организации.
В этот день памятный подарок от областной организации ОКП Узбекистана получил и Мамаджон Дадабаев, старейший житель Намангана, отметивший уже 103-й день рождения. Наравне с ним памятные сувениры от ОКП области были вручены еще 24 ветеранам.
В рамках реализации программы «Год внимания и заботы о старшем поколении» Наманганская областная организация совместно с партнерами в ресторане «Дустлик» организовала праздничное торжество, посвященное Дню памяти и почестей. Ветераны и участники второй мировой войны, почетные ветераны организации и волонтёры — свыше ста аксакалов стали гостями праздничного дастархана. Каждый из них получил памятный подарок от областной организации.
Побывали в этот день работники гуманитарной организации и в домах ветеранов, которые не смогли принять участие в праздничном вечере.
Провели в этот день и традиционную акцию — ребята высадили саженцы фруктовых деревьев, как символ благополучия и удачи.