4-6 февраль кунлари Халқаро Қизил Хоч Қўмитасининг биринчи ёрдамни ривожлантириш бўйича делегати, биринчи ёрдам бўйича халқаро тоифадаги мастер-тренери Андрей Нечай Ўзбекистонга ташриф буюрди.
Ташриф доирасида Ўзбекистон ҚЯОЖ Тошкент шаҳар ташкилоти ва Тошкент вилояти Олмалиқ шаҳар бўлими фаолияти билан танишилди ҳамда аҳолини биринчи ёрдам кўникмаларига ўргатиш борасидаги ишлар мониторингдан ўтказилди. Булардан ташқари, Халқаро Қизил Хоч Қўмитасининг Марказий Осиёдаги минтақавий ваколатхонаси ва Ўзбекистон ҚЯОЖ ижро аппаратида бўлиб ўтган музокараларда Ўзбекистон ҳудудида русий забон миллий жамиятлар вакиллари учун халқаро ва минтақавий тадбирларни режалаштириш, ташкил этиш ва ўтказиш масалалари муҳокама этилди. Ташриф якунида, таклифларга биноан, А.Нечай томонидан биринчи ёрдам бўйича мастер-класс ўтказилди.

Визит делегата международного комитета красного креста
4-6 февраля делегат Международного Комитета Красного Креста по развитию первой помощи, международный мастер-тренер по первой помощи Андрей Нечай посетил Узбекистан.
Повестка дня визита включала в себя ознакомление с деятельностью Ташкентской городской организации ОКП Узбекистана и Алмалыкского городского отделения Ташкентской областной организации ОКП, а также мониторинг обучения населения навыкам оказания первой помощи. Кроме этого, были проведены переговоры в Региональном представительстве МККК в Центральной Азии и исполнительном аппарате ОКП Узбекистана, где были обсуждены вопросы планирования, организации и проведения международных и региональных мероприятий для русскоязычных национальных обществ в Центральной Азии. В заключение своего визита, по просьбе сотрудников и волонтеров Общества, А.Нечай провел мастер-класс по оказанию первой помощи.