Ўзбекистон Қизил Ярим Ой жамияти Хоразм вилояти Боғот тумани бўлинмаси томонидан Халқ депутатлари Хоразм вилояти Кенгаши ҳузуридаги фуқаролик жамияти институтлари ва нодавлат – нотижорат ташкилотларни қўллаб- қувватлаш жамоат Фонди давлат гранти маблағлари ҳисобига ёшлар ўртасида соғлом турмуш тарзини тарғиб этишга қаратилган лойиҳа амалга оширилмоқда.
Куни кеча, Боғот туманида ушбу лойиҳа доирасида туман ёшлари учун барпо этилган спорт майдончаси ва теннис кортини фойдаланишга топшириш маросими бўлиб ўтди.
Тадбирда Хоразм вилояти ва Боғот тумани хокимлигининг раҳбар ва маъсул ходимлари, ва албатта, тумандаги ёш спортичилар иштирок этди.

За здоровое молодое поколение!
Багатским районным отделением Общества Красного Полумесяца Узбекистана, за счёт средств государственного гранта общественного Фонда по поддержке негосударственных некоммерческих организаций и других институтов гражданского общества при Совете народных депутатов Хорезмской области реализовывается проект, направленный на пропаганду среди молодёжи здорового образа жизни.
Так на днях, в Багатском районе состоялось мероприятие в честь сдачи в эксплуатацию спортивной площадки и теннисного корта построенных в рамках данного проекта.
На мероприятии присутствовали Руководители и ответственные сотрудники Хокимията (Мэрии) Хорезмской области и Багатского района, и конечно же, молодые спортсмены района.