Ўзбекистон Қизил Ярим Ой Жамияти вилоят ташкилоти ва Наманган шаҳар бўлими ташаббуси билан Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси билан ҳамкорликда жорий йилнинг 7 май куни » 8 Май – Қизил Ҳоч ва Қизил Ярим Ой Халқаро Харакатининн 162 йиллиги», «9 Май – Ҳотира ва қадрлаш куни» ва «12 май – Ҳамширалар куни» муносабати билан Наманган шаҳар ихтисослаштирилган санъат мактабида «Инсонпарварлик йўлида бирлашамиз» шиори остида катта ҳайрия Акция ўтказилди.
Акция иштирокчиларга санъат мактаби томонидан концерт дастури намойиш этилди. Меҳнат фахрийлари, хамкор ташкилотларнинг вакиллари хамда Қизил Ярим Ой жамияти фаолларига ихтиром билдириб, уларни байрам билан табриклаб эсдалик совғалари тақдим этилди.
Шу билан бирга ёшлар ўртасида Қизил Ярим Ой жамияти фаолиятига бағишлаган расмлар танлови ўтказилди ва ғолибларга эсдалик совгалар топширилди.
Шундан сўнг Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси тизимидаги Оила поликлиникаларнинг Қизил Ярим Ой жамияти кўнгилли хамширалар иштирокида «Энг илғор хамшира» кўрик танлови ўтказилди. Танловда хамширалар ўз фаолиятидан ташқари Қизил Ярим Ой жамияти кўнгиллиси сифатида олиб борган ишларни намойиш этишди. Барча танлов иштирокчилари топшириқларни профессионал даражада бажаришади. Бироқ танлов сўнгида биринчи ўринни 1- Оила поликлиника патронаж хамшираси Саттарова Дилором қўлга киритди.
Фаол иштироки учун барча хамшираларга жамиятнинг Фахрий ёрлиқлари хамда қимматбахо совғалар берилди.

В НАМАНГАНЕ ПРОШЛА МАСШТАБНАЯ БЛАГОТВОРИТЕЛЬНАЯ АКЦИЯ КО ДНЮ КРАСНОГО КРЕСТА и КРАСНОГО ПОЛУМЕСЯЦА
7 мая 2025 года в Намангане состоялась масштабная благотворительная акция под девизом «Объединяемся во имя гуманности». Мероприятие было организовано по инициативе областного отделения Общества Красного Полумесяца Узбекистана и его Наманганского городского филиала в сотрудничестве с Наманганским городским медицинским объединением.
Акция была приурочена к трем важным датам: 8 мая —Международного дня Красного Креста и Красного Полумесяца, 9 мая — День памяти и почестей и 12 мая — Международный день медицинской сестры.
Торжественное мероприятие прошло в специализированной художественной школе города Наманган. Для гостей был организован праздничный концерт, подготовленный учащимися школы. Ветераны труда, представители партнёрских организаций и активисты Красного Полумесяца получили тёплые поздравления и памятные подарки.
В рамках акции также прошёл конкурс рисунков среди молодёжи, посвящённый деятельности Общества Красного Полумесяца. Победители были награждены сувенирами и благодарственными грамотами.
Кроме того, среди медсестёр, работающих в семейных поликлиниках системы городского медицинского объединения, прошёл конкурс профессионального мастерства «Лучшая медсестра». Участницы представляли не только свои профессиональные достижения, но и активную деятельность в качестве волонтёров Красного Полумесяца. Все участницы продемонстрировали высокий уровень подготовки, а победу одержала патронажная медсестра 1-й семейной поликлиники — Дилором Саттарова.
За активное участие все медсёстры были награждены почётными грамотами и ценными подарками от Общества Красного Полумесяца.