19 октябр куни “Семизлик – бу хасталик” шиори остида Қорақалпоғистон Республикаси Амударё тумани “Навоий” маҳалла фуқаролар йиғинида соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш мавзусига бағишланган ҚЯОЖнинг 36 нафар кўнгиллиларига семинар-тренинг ўтказилди.
Тадбирда ЎҚЯОЖ Амударё тумани бўлими ижрочи директори И.Нуримбетов, туман жисмоний тарбия ва спорт бўлими мудири Ж. Яхшимов ва бошқа мансабдор шахслар қатнашиб, семинар иштирокчиларига соғлом турмуш тарзига амал қилиш ҳамда жисмоний фаолликнинг ахамияти тўғрисида ўз фикр-мулоҳазаларини билдириб ўтдилар. Семинар якунида спорт мусобақалари ўтказилиб, ғолиблар ва фаол иштирокчиларга ЎҚЯОЖ туман бўлими томонидан эсдалик совғалари топширилди.

«Ожирение – это болезнь». Под таким лозунгом в махалле им. «А.Навоий» Амударьинского района Республики Каракалпакстан 19 октября был организован семинар-тренинг по пропаганде здорового образа жизни для 36 волонтеров республиканской организации ОКПУ.
В мероприятиях приняли участие исполнительный директор Амударьинского отдела ОКПУ И.Нуримбетов, начальник районного отдела физической культуры и спорта Ж.Яхшимов и другие лица, которые отметили важность значения для молодежи соблюдения здорового образа жизни и физической активности. По окончании семинара среди участников были проведены спортивные состязания, победители которых получили памятные призы от районного отдела ОКПУ.