Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2011 йил 24 августдаги 242 – сонли қарори ижроси таъминлаш мақсадида 10-11 октябрь кунлари Наманган шаҳрида “ЛАКТО” МЧЖнинг 20 нафар ишчи-ходимлари биринчи ёрдам кўрсатиш қоидаларига шартнома асосида ўқитилди.
Семинар-тренингда вилоят ташкилоти ходими, биринчи ёрдамга ўқитиш инструктори Б.Абдуллаев томонидан корхона ишчиларига Қизил Хоч ва Қизил Ярим Ой Халқаро ҳаракати, Ўзбекистон ҚЯОЖ фаолияти ҳамда Халқаро инсонпарварлик ҳуқуқи тамойиллари тўғрисида батафсил тушунчалар берилди. Ўқув жараёнида биринчи ёрдам кўрсатиш, жабрланувчини хавфсиз жойларга кўчириш қоидалари, анатомия ва физиология асослари, шунингдек, юқумли касалликларни профилактика қилиш ишлари бўйича атрофлича фикр юритилди.

В рамках исполнения постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан № 242 от 24 августа 2011 года, 10-11 октября в г.Намангане областной организацией ОКПУ 20 сотрудников ООО «Лакто» на договорной основе были обучены навыкам оказания первой помощи.
В ходе проведения тренинга инструктор по первой помощи Наманганской областной организации ОКПУ Б.Абдуллаев ознакомил слушателей с принципами Международного движения Красного Креста и Красного Полумесяца, деятельностью ОКП Узбекистана и основами международного гуманитарного права. Работники предприятия получили необходимые знания по правилам оказания первой помощи, эвакуации пострадавших в результате чрезвычайной ситуации в безопасные места, анатомии и физиологии человека, а также профилактике инфекционных заболеваний.